4 cestovatelské trendy roku 2017 | Eurolines.cz - Vaše spojení Evropou

4 cestovatelské trendy roku 2017

Lidé chtějí více poznávat evropské metropole na otočku – ráno vyrazí tam a večer jsou zase doma. Chtějí objevovat nová místa, hlavní města zdaleka nestačí. Rovněž chtějí ušetřit, a to jak peníze, tak čas. A dopravu i s ubytováním pořizují nejraději najednou on-line několika kliknutími. Města chtějí poznávat aktivně a často si s sebou berou sportovní výbavu.

cestovatelské trendy
Rok 2017 překvapí nejdednoho cestovatele. Foto: Shutterstock.com

Trend 1: Evropa na otočku

cestovatelské trendy
Cestování na otočku je každým rokem oblíbenější.

Dostali jste chuť zajet si na kávu a pravý sachr do Vídně? Nebo levně nakoupit v Drážďanech? Či se snad chcete vyfotit u Berlínské zdi a večer už uléhat doma? Cestování takzvaně na otočku je ideální způsob, jak mít za jediný den spoustu skvělých zážitků a přitom ušetřit čas i peníze. Cestování na otočku je každým rokem oblíbenější, proto tomuto trendu je v Eurolines přizpůsobena řadu spojů. Do mnoha měst jezdí autobusy několikrát denně a vždy míří až do centra, takže odpadá zbytečný čas strávený dopravou odněkud z periferie. Za hezkým jednodenním výletem se můžete rozjet do Berlína, Mnichova, Bratislavy či Vídně. Hitem jsou určitě Drážďany, kam dorazíte za pouhé 2 hodiny a zastávka je přímo vedle pěší a nákupní zóny.

Trend 2. Poznat co nejvíce

Lidé v poslední době velmi sledují, který dopravce má v dané zemi hustou síť navazujících partnerských dopravních spojů. Rozsáhlá mezinárodní partnerská síť je velká výhoda. Příští rok bude Eurolines provozovat další nové linky, nákup bude možný i přímo z České republiky. Zájemci se mohou s Eurolines vydat například do několika desítek měst ve Francii, Itálii, Španělsku, Německu, Holandsku či Chorvatsku. Ne všichni chtějí trávit svou dovolenou ve „xhvězdičkovém“ hotelu s animačním programem, ale hledají své vlastní autentické zážitky a nekomerční lokality. Trendem je například Rumunsko.

3. trend: Doprava i s ubytováním na pár kliknutí

cestovatelské trendy
Doprava i ubytování objednáno několika kliknutími.
Foto: Shutterstock.com

Touha po ušetření času nahrává spojování různých subjektů, často se tak propojují třeba autobusoví dopravci s ubytovacími zařízeními. Společně s jízdenkami si tak například můžete nově na www.eurolines.cz vyhledat i ubytování – vybírat můžete z 1 033 000 hotelů, apartmánů nebo rodinných penzionů. Díky spolupráci s Booking.com je vše velice pohodlné a rychlé, protože vyhledávání probíhá v češtině, což lidé velmi oceňují.

Dopravu i ubytování tak často zvládnete objednat skutečně několika kliknutími. Spojení nabídky dopravy a ubytování je velmi populární trend, protože lidé často nechtějí využívat služeb cestovních kanceláří, ale zároveň si to základní chtějí naplánovat najednou a šetřit si čas na zážitky.

4. trend: Za poznáním velkoměst i na cyklostezky

Velkým trendem posledních let je také nakupování jednosměrných jízdenek. Nejčastěji tak činí cyklisté, kteří už jedou do dané destinace vybaveni kolem. Jednu cestu se tak svezou autobusem a druhou na kole. Eurolines proto každoročně přidává další a další evropská města, kam zájemce přepraví i s bicyklem. Na vybraných linkách a destinacích přepravují kola složená v zavazadlovém prostoru jako druhé zavazadlo zdarma, nebo na speciálních nosičích za poplatek.