Berlín: Nejlepší akce podzimu a zimy 2015 | Eurolines.cz - Vaše spojení Evropou

Berlín: Nejlepší akce podzimu a zimy 2015

Jaké zážitky letos na podzim a v zimě hýbou Berlínem? Abyste i vy byli v obraze, připravili jsme pro vás velký přehled toho, co můžete v následujících měsících zažít při návštěvě německé metropole. 

 

Musikfest

2. - 20. 9. 2015

Musikfest je akce, která pravidelně zahajuje berlínskou hudební sezónu. Před zraky diváků vystoupí desítky světově proslulých sólistů, sborů i orchestrů. Vaši přízeň si zaslouží 70 hudebních děl z dílen 25 skladatelů, které budou prezentovány německým i světovým orchestrem, instrumentálním i vokálním ansámblem.

 

Pyronale

Berlín autobusem

4. - 5. 9. 2015

Milovníci ohňostrojů a dostupné pyrotechniky se mohou i letos zúčastnit světového šampionátu ohňostrojů, který se již tradičně koná v Berlíně. Šestice mezinárodních týmů se utká o prvenství a bojovat budou do posledního plamene. Kreativní, až někdy okázalá show s dechberoucími efekty si získá i vaši pozornost. Uhádnete, kdo získá titul Mistr ohňostrojů 2015?

 

Mezinárodní literární festival

9. - 19. 9. 2015

Toužíte se seznámit s arabskými i jihokorejskými básníky, americkými povídkáři či africkými romanopisci? Poznejte rozmanitost současné prózy a poezie od hlavních osobností světové literatury. Více než 100 autorů z 50 zemí se zúčastní více jak 200 akcí v rámci Mezinárodního literárního festivalu v Berlíně. Čekají na vás ukázky básní i prózy, diskuze s autory i politické rozprávky. Na programu je i literatura pro děti a mladistvé.

 

Den otevřených dveří kulturního dědictví

12. - 13. 9. 2015

V září je čas se vzdělávat a vy budete mít jedinečnou příležitost podívat se na významná historická místa. Po těch vás provedou odborníci, berlínští archeologové, památkáři a restaurátoři. Dovíte se zajímavé informace, záhady i tajemství tradující se o německých památkách, muzeích, palácích i sálech, které jsou dnes součástí německého kulturního dědictví.

 

Týden umění v Berlíně

15. - 20. 9. 2015

Všichni milovníci umění se v zářijový víkend sjíždí do Berlína, aby společně obdivovali umělecké skvosty z celého světa. Zúčastnit se můžete až 20 výstav, prostorových projekcí, ukázek soukromých kolekcí, zajímavých promítání a obohacujících se diskuzí na besedách s umělci.

 

BMW Berlin Maraton

26. - 27. 9. 2015

Připravit se, pozor, start! Jeden z největších běžeckých závodů, kterého se účastní více jak 40 000 běžců z celého světa, se i letos koná poslední zářijový víkend v Berlíně. Běžet si pro medaili budou nejen profesionální sprinteři, ale také běžečtí nováčci. A ti, kteří jen rádi fandí, si mohou užít bohatá hudební vystoupení, která celý závod doprovází. Oprašte tak své běžecké boty a vydejte se na ulici 17. června, kde běh začíná.

 

Berlin Food Week

Berlín autobusem

28. 9. - 4. 10. 2015

Týden plný dobrého jídla a zábavy vám v Berlíně připraví gurmánští profesionálové a kuchaři. Doma si dejte očistu a připravte své tělo na týden přímo nebeských hodů. Oslava německé, ale i mezinárodní kuchyně, na vás čeká na berlínském týdnu jídla.

 

Lichterfest

2. - 18. 10. 2015

Po dobu 17 dnů si můžete užít Berlín v jiném světle. Fasády domů, mosty i architektonické skvosty německých umělců budou terči světelné show. Lichterfest je jedním z nejznámějších festivalů světel, který za soumraku promění nekrásnější berlínské budovy v promítací plátna.  

 

Street party

3. 10. 2015

Berlín autobusemVýročí dne sjednocení Německa se musí patřičně oslavit, tak proč ne třeba na street party. U Braniborské brány bude připraven zábavní program pro celou rodinu. Hlad zaženete občerstvením u stánků a žízeň čepovaným německým pivem. Nebudete ani ochuzeni o již tradiční koncert v berlínské katedrále, o který je neutichající zájem(vstupenky si raději kupte předem). O skvělou atmosféru se postarají i dostihové závody, konající se na závodišti Hoppegarten v Karlshorst, které začínají již ve 14:00.

 

Festival světel

18. 10. 2015

Braniborská brána, televizní věž i berlínská katedrála se na jeden den promění k nepoznání a zaslouží se o to světelná show. Fasády nejznámějších berlínských budov budou oslněny barevnými světelnými projekcemi, prostřednictvím kterých vám svou tvorbu představí němečtí i zahraniční umělci. Užijte si v Berlíně noc plnou světel.

 

Noc rodin

Berlín autobusem

10. 10. 2015

Děti mají chodit v noci brzo spát, ale jednou za čas můžete udělat výjimku, jako například během akce zvané Noc rodin. V tento den se děti budou za doprovodu rodičů toulat nočním Berlínem a poznávat jeho tajemství. Na děti čeká komentovaná večerní prohlídka německé metropole, hledání pokladu, noc plná pohádek a večeře za tmy.

 

Jazzfest

5. - 8. 11. 2015

Jazzový festival se už od roku 1964 koná tradičně v Berlíně. Od té doby německá metropole zažila vystoupení více jak 5 000 hudebních mágů a 1 200 kapel. I letos se máte na co těšit. Nezapomenutelný hudební zážitek progresivního i tradičního jazzu na vás čeká hned na několika místech v Berlíně.

 

Koupit PROMO jízdenku: Berlín

 

Více informací o akcích v německé metropoli: 

www.visitberlin.de (angličtina)

www.berlin.de (angličtina)

www.germany.travel (angličtina)