Vánoční trhy? Vídeň nezklame - velký přehled | Eurolines.cz - Vaše spojení Evropou

Vánoční trhy? Vídeň nezklame - velký přehled

Vánoční trhy? Vídeň vás nikdy nezklame! Nabízí tradiční vánoční atmosféru s punčem, nejrůznějšími dobrotami, koledami, vystoupením umělců i kejklířů a s nejrůznějšími atrakcemi pro děti i dospělé – vánoční Vídeň je prostě adventním rájem. Tolik trhů v jednom městě totiž nikde jinde nenajdete – a pozor, vánoční trhy Vídeň se vám nabízí už od půlky listopadu, a mnohdy trvají až do Tří králů, tedy neváhejte… Vybrali jsme ty nejlepší a zjistili, co všechno se na nich dá vidět a zažít.

Vánoční trhy? Vídeň nezklame - velký přehled
FOTO: Shutterstock

Jsou to největší vánoční trhy ve Vídni a prý to nejlepší adventní veselí pro děti v celé Evropě. Jsou situovány na náměstí u Vídeňské radnice – přímo na hlavní třídě Vídně, tzv. Okružní třídě (Ringstrasse), mezi radnicí a divadlem Burgtheater, popřípadě Vídeňskou univerzitou a parlamentem. Takže kromě vánočních trhů získáte hezký přehled o památkách Vídně v zimě, to vše obklopeni sladkou vůní punče, pečených kaštanů, cukrové vaty a mnohých dalších laskomin…

Hned při vstupu do parku vás uvítá jasně osvětlená Alej s anděly, nádherně osvětlené stromy a pohádkové objekty. Kromě pojídání dobrot a lapání inspirace na vánoční dárky se jistě pobavíte vystoupeními na tzv. Nebeském pódiu, děti se mohou svézt na nostalgickém kolotoči nebo speciálním vánočním vláčkem, postát si pod vzrostlými krásně nazdobenými stromy (mají tady strom srdíček, veverek, Vánoc, s padajícími vločkami, sněhovými koulemi a mnohé další).

Můžete nahlédnout do Nebeské pošty, anebo si postát u jesliček s vídeňským jezulátkem. Atrakcí pro děti i dospělé je zkrátka na těchto vánočních trzích každou denní i večerní hodinu nepočítaně, a to jak venku, tak v prostorách vídeňské radnice, kde se případně můžete pěkně zahřát.

Vídeň: Vánoční trhy na Maria-Theresien-Platz 

Tato, po celé Evropě vyhlášená, vánoční vesnička nabízí poměrně rozsáhlé vánoční trhy mezi Uměleckohistorickým a Přírodovědným muzeem, a tak můžete jednoduše a rychle skloubit příjemné s užitečným. Zajděte si na nějakou hezkou výstavu do muzeí a pak se vraťte na lahodný punč do vánoční vesničky, kde každoročně více než 70 stánkařů nabízí své rukodělné výrobky.

Vánoční trhy? Vídeň nezklame - velký přehled
FOTO: Shutterstock

Vídeň: Staré vánoční trhy na Freyung 

Tyto starovídeňské trhy se nacházejí v samotném srdci Vídně a jsou to ty nejtradičnější vánoční trhy v Rakousku vůbec. Už v roce 1772 zde lidé chodili nasávat vánoční náladu. Dnes si zde můžete koupit ozdoby nejen ze dřeva, ale také skla a keramiky – oblíbené jsou zejména vánoční skleněné dekorace nebo tradiční jesličky. To vše za doprovodu sváteční adventní hudby.

Vídeň: císařské vánoční trhy v Schönbrunnu

Kulturní a vánoční trhy před slavným zámkem a symbolem Vídně – před Schönbrunnem, to je místo vhodné pro ty, kteří chtějí prožít trochu romantiky. Kromě nákupu vánočních ozdob a dobrot si tady můžete dopřát spoustu kulturních zážitků, a to vše v císařských kulisách – vánoční koncerty, hudba, bohatý program pro děti včetně vánoční dílny. Působivou barokní kulisou se může pochlubit vánoční vesnička u zámku Belvedér a skromný vánoční trh se koná v jedinečném zámeckém parku.

Vídeň: Vánoční trhy ve znamení veselí a sportu

Vánoční vesnička na Old AKH patří mezi velmi oblíbené trhy zejména mezi mládeží a rodinami s dětmi, a to proto, že si zde mohou zahrát některou z typicky zimních her, například curling. Právě zde navíc probíhá řada kulturních vystoupení. Tady se zkrátka nenudí nikdo.

Vídeň: Vánoční trhy kolem Velkého ruského kola

Tady se vánoční atmosféra každoročně notně protáhne – zpravidla až do 6. ledna se zde můžete vydat na velkou zážitkovou jízdu pro děti. Dospělí zase ocení vystoupení nejrůznějších umělců a hudebních skupin.

Vánoční trhy ve Vídni

Vánoční trhy? Vídeň nezklame - velký přehled
FOTO: Shutterstock

Christkindlmarkt

Rathausplatz, 1010 Vídeň 

www.christkindlmarkt.at

 

Vánoční vesnička na náměstí Marie Terezie

Maria-Theresien-Platz, 1010 Vídeň 

 

Silvestrovská vesnička 

www.weihnachtsdorf.at

 

Vánoční vesnička u zámku Belvedér

Prinz-Eugen-Straße 27, 1030 Vídeň

www.weihnachtsdorf.at

 

Vánoční vesnička Altes AKH

Alserstraße/Spitalgasse, Hof 1, 1090 Vídeň

www.weihnachtsdorf.at

 

Starovídeňský vánoční trh

Freyung, 1010 Vídeň 

www.altwiener-markt.at

 

Adventní trh Am Hof

Am Hof, 1010 Vídeň

www.weihnachtsmarkt-hof.at

 

Vánoční trh u zámku Schönbrunn

Schloss Schönbrunn, 1130 Vídeň

Novoroční trh

www.weihnachtsmarkt.co.at

 

Vánoční trh u obřího ruského kola

www.wintermarkt.at/wintermarkt

 

Trhy na Karlově náměstí

Karlsplatz, 1010 Vídeň

www.artadvent.at

 

Vánoční trh na Spittelbergu

Spittelberggasse, Schrankgasse, Gutenberggasse, 1070 Vídeň

www.spittelberg.at

 

Vánoční trh na Štěpánském náměstí

Stephansplatz / směr ulice Churhausgasse, 1010 Vídeň

www.weihnachtsmarkt-stephansplatz.at

 

Koupit jízdenku do Vídně