Kam na výlet s dětmi? | Eurolines.cz - Vaše spojení Evropou

Kam na výlet s dětmi?

Jistě nám dáte za pravdu, že není jednoduché vybrat pro děti aktivity, které by je nepřestaly po chvíli bavit a vy tak zoufale nemuseli hledat další program, který by lépe zaujal malé neposedy. Není nutné věšet hlavu. Existují místa, která budou rozvíjet dětskou kreativitu a fantazii. A my vám několik z nich právě představíme.

Eurolines s dětmi
Učení hrou aneb nejlepší evropské atrakce pro děti. Foto: Shutterstock.com

BERLÍN

Zdravá rivalita: Bim & Boom Kinderspielland

Co dělat, když vám počasí nepřeje a lije jako z konve? Vydejte se do berlínského indoor dětského hřiště. Děti do věku 12 let mohou vypustit páru na trampolínách i skákacích hradech, mezi kterými najdete gigantického draka, do jehož útrob se děti mohou ukrýt. Kluci se zálibou pro sport se mohou utkat na hřišti, kde se odehraje fotbalový zápas nebo u ping-pongového stolu. Na pořádné dětské party nesmí chybět ani diskotéka! Rodiče se mezitím uvolní na relaxačních křeslech při masáži zad. Načerpat další energii pak společně můžete v části určené ke stravování, kde se u „pobřeží“ může mládež posadit na barové židle.

Malým podmořským vědcem: Aquadom a mořský svět

Jak se žije v podmořském světě odhalíte v berlínském Aquadomu, největším světovém akváriu ve tvaru válce, kde žije až 5000 podmořských tvorů. Děti si dokonce mohou sáhnout na živého kraba, podívat se, jak ve skutečnosti vypadá žralok, chobotnice, medúza, mořský koník a další tvorové, kteří se objevují i na seznamu ohrožených druhů. Pokud chcete vidět boj, pak nesmíte chybět u krmení. V Aquadomu vás ani déšť nepřekvapí, protože celý prostor je krytý střechou.

Berlín autobusem
Po stopách německé kuchyně. Foto: Deutsches Currywurst
Museum Berlin

Lekce kulinařiny: Currywurst muzeum

Ne každý je fanouškem historie, a tak nechte děti vydechnout a vydejte se po stopách oblíbeného německého pokrmu - currywurstu. Výstava prozradí, díky čemu se z currywurst stal světový fenomén a nejoblíbenější pokrm německé fastfoodové kultury. Do nitra tohoto jídla proniknete pomocí všech svých smyslů, ať už chuti, čichu nebo hmatu. Během prohlídky muzea se nezapomeňte zastavit u velké mapy Berlína, na které jsou vyznačeny stánky, kde se prodávají nejlepší varianty currywurstu. Odhalit tajemství kari prášku můžete v komoře s kořením či v čichací stanici.

Učíme se lézt: MountMitte

Jsou vaše děti ve „složitém věku“, kdy je nic nebaví? Zkuste jim nabídnout aktivitu, která má v sobě trochu adrenalinu. Moderní lanové centrum MountMitte je navržené pro odrostlejší děti a samozřejmě také pro dospělé. Překročit své limity můžete až na 90 překážkách různých úrovní. Pokud se chcete svěřit do rukou odborníků, pak se můžete zúčastnit jednoho z šesti kurzů, které nesou název po slavných horách, a tak se i vy můžete vydat na Matterhorn nebo třeba na Kilimandžáro. Jedinou podmínkou pro lezení je, aby návštěvníci MountMitte byli starší sedmi let a dosahovali výšky alespoň 130 cm.

Interaktivní učení: Labyrinth Kindermuseum

Interaktivní muzeum v hlavní německé metropoli zve všechny děti, aby poznaly svět svými smysly. Vydejte se do čtvrti Wedding, kde se nachází velká, červená, průmyslově vypadající budova, která ukrývá spoustu míst, která mohou malí dobrodruzi zkoumat. Do muzea není povoleno chodit v botách, a tak se musíte u vchodu zout. Doporučujeme si s sebou vzít ponožky nebo domácí přezůvky. Žádná další omezení v Labyrinth Kindermuseu nenajdete. Vše je zde povoleno. Dokonce si s sebou můžete z domu přinést vlastní svačinu, kterou si můžete kdekoliv sníst. Muzeum je rozděleno na několik částí. Hlavní místnost ukrývá vozovku se semafory, stavbu, která vybízí k prozkoumání a kavárnu, kde se můžete občerstvit. Vyjdete-li po schodech nahoru, spatříte další prostor k hraní, kterému dominuje mini stavba, kde se děti na chvíli promění ve stavitele a budou ovládat „těžké“ stroje. Tato interaktivní expozice si klade za cíl v dětech probudit radost z učení.

Koupit jízdenku: Berlín

VÍDEŇ

Vídeň autobusem
Foto: Shutterstock.com

Kdo hledá, ten najde: Bludiště a labyrint

Jestliže jste ve Vídni jen na skok a nemáte čas trávit celý den v zábavním parku, můžete své ratolesti zabavit v bludišti, a to například v tom, ve kterém se bavila samotná císařská rodina během svého pobytu v Schönbrunnu. Kromě hledání cesty ven, narazíte i na dvanáct znamení zvěrokruhu. Nedaleko bludiště leží labyrint se šplhacími tyčemi, hádankami a vodními chrliči. Děti se mohou rozptýlit hned na 14 herních stanicích, a to od jednoduché úrovně po složitou.

Atrakce pro hlučná dítka: Bogi park

Do světa fantazie mohou děti proniknout na ploše 5000 m2, a to za jakéhokoliv počasí. Bogi park je největším rakouským krytým hřištěm, ve kterém se mohou vydovádět děti od 1 do 12 let. Jsou vaše děti někdy až příliš hlučné? Nevadí, na tomto místě je vše povoleno. Malí dobrodruzi tak mohou vypustit páru na lezecké stěně, magické jeskyni, trampolíně nebo skákacím hradu.

Cesta za dobrodružstvím: Haus des Meeres

Haus des Meeres je domovem až 100 000 zvířat. Jak si plavou ryby ve vodách? To vám prozradí mořský dům, kde jsou jak sladkovodní, tak i mořské ryby. A nebudou chybět ani piraně, mušle, krabi a korály. Jednomu z největších rakouských akvárií dominují žraloci a mořské želvy, které si volně plavou v nádrži o objemu 300 000 l. V sekci pro terarijní zvířata uvidíte krokodýly, jedovaté hady a ještěry. V pavilonu tropů se vám nad hlavou volně proletí ptáci nebo kolem vás nepozorovaně projdou opice.

Jak se stát šlechticem: Kaiser Kindy

Prohlídka paláce Schönbrunn bude bavit dospělé, ale popravdě řečeno, ne každé dítě je milovníkem starého nábytku a podobizen šlechtických rodů. Když už chcete putovat časem, tak alespoň zábavně. Nedaleko Schönbrunnu je Kaiser Kindy, kde se vaše děti mohou obléct do kostýmů knížat a kněžen, usednout na trůn nebo za stůl na připravovanou hostinu. Děti se samozřejmě doví i plno dějepisných informací, ale tentokrát poutavou formou.

Koupit jízdenku: Vídeň

DRÁŽĎANY

Po stopách Vinnetoua: Muzeum Karla Maye

Milujete legendárního Vinnetoua a jeho věrného přítele Old Shatterhanda? Pak zamiřte tam, kde celý tento příběh vznikl. Vydejte se po stopách Karla Maye, který dobyl srdce nejednoho čtenáře. Jeho dobrodružné příběhy se sice odehrávaly na divokém západě, ale jeho dílo bylo prodáno v milionech kopií do celého světa. Muzeum Karla Maye spatřilo světlo světa už v roce 1928 a dnes se chlubí vzácnými indiánskými sbírkami, literárními poklady, suvenýry z cest i osobními předměty samotného autora.

Myjeme se: Muzeum hygieny

Základní hygienické návyky by si mělo brzy osvojit každé dítě, ale pokud chcete, aby se u jejich učení děti i bavily, pak je vezměte do německého muzea a máte vystaráno. Děti zjistí, jak funguje lidské tělo, pomocí interaktivních modelů proniknou do světa vědy a vlastnoručně si osahají jednotlivé části lidského těla, ale není se čeho bát. K dispozici jsou „jen“ umělé exponáty, zato gigantických rozměrů. Kromě toho se zde téměř každý den pořádá hezký doprovodný program, takže se je skutečně na co těšit.

Projížďka vlakem: Parkeisenbahn

Dětské nohy se rychle unaví, a proto je někdy lepší vyjet si s dětmi na projížďku. Vyzkoušet můžete jízdu historickými vlaky, které vám představí krásy drážďanské Velké zahrady. Během cesty vlak pětkrát zastaví a vy se tak můžete projít po měkkém trávníku, přivonět si k vzácným květinám a osvěžit se u fontány. Vlaky jezdí v intervalech 15 až 30 minut, tak se není třeba bát, že byste jízdu zmeškali, a když jo, tak si chytnete pozdější vlak. Nastoupit můžete na kterékoliv z pěti zastávek. A ti, kteří mají odvahu, mohou vyzkoušet i kolejový moped.

Koupit jízdenku: Drážďany