9 tipů, kam v Evropě s dětmi zdarma | Eurolines.cz - Vaše spojení Evropou

9 tipů, kam v Evropě s dětmi zdarma

Mnohé evropské památky jsou dech beroucí stejně jako dlouhé procházky krásnými metropolemi. Nejmenší cestovatelé je ale možná ještě dostatečně neocení. Jak si tedy užít prodloužené - třeba právě květnové - víkendy v Evropě i s dětmi a ještě přitom ušetřit? Společnost Eurolines připravila velký seznam muzeí a různých zajímavých center ve Vídni, Berlíně, Mnichově a v Budapešti, kde mají děti vstup zdarma!

Prodloužené víkendy jsou v posledních letech velice oblíbené u rodičů  i prarodičů, kteří neřídí auto anebo se na to necítí a své děti a vnuky berou za poznáváním Evropy linkami Eurolines Business Class se speciálními dětskými autosedačkami Kidybus. Teď už tedy není nad čím přemýšlet a hurá na cestu! Poradíme vám, kam!

1. Berlín: Německé muzeum technologie do 18 let zdarma

Berlín autobusem
Berlín láká děti na novou technologii i etnologii. Foto: Dollarphotoclub

Vynálezy a nejrůznější experimenty miluje každé dítě. Německé muzeum technologie je návštěvníkům mladším 18 let přístupné zdarma, a to každý den od 15:00 hod. Třeba se v hlavách vašich dětí zrodí při prohlídce automobilů, letadel, vlaků, počítačů i fotoaparátů nápad tisíciletí.

Koupit jízdenku do Berlína

2. Berlín: Etnologické muzeum místo nudných knih

Prodloužený květnový víkend je příležitostí vzdělávat děti hrou. Nechte nudné učebnice doma a jděte do terénu, například do Etnologického muzea v Berlíně a podnikněte cestu kolem světa! O rozmanitosti mimo evropských kultur se dovíte prostřednictvím 500 000 objektů!

Koupit jízdenku do Berlína

3. Berlín: Centrum Anny Frankové do 10 let zdarma

Muzeum, které ocení i rodiče, skrývá životní příběh židovské dívky Anny Frankové, která přežila válku v úkrytu. Děti do 10 let mají vstup zdarma. V Centru Anny Frankové najdete texty, fotografie a další předměty, které těm starším pomohou u maturitní zkoušky z češtiny.

Koupit jízdenku do Berlína

4. Mnichov: Dům umění do 12 let zdarma

Mnichov autobusem
Putujte se s Darwinem po stopách lidské
existence v Mnichově. Foto: Deutsche Zentrale für
Tourismus e.V./ Kiedrowski, Rainer

Výtvarnou výchovu berou děti jako “oddechový” předmět. Stejně je tomu v mnichovském Domě umění (Haus der Kunst), kam mají děti do 12 let vstup zdarma.Bavit je bude především speciální dětský program, kde se budou učit o barvách, materiálech a nejrůznějších technik tvorby.

Koupit jízdenku do Mnichova

5. Mnichov: Muzeum člověk a příroda do 18 let zdarma

Jak funguje svět? To se dovíte v Muzeu Člověk a příroda, kde se s Darwinem vydáte po stopách evoluce. Kameny a krystaly vám napoví hodně o existenci světa, uvidíte, jak funguje lidské tělo, co zvířata jí a jak loví. Rychlokurz o lidech a planetě Zemi je mládeži do 18 let přístupný zdarma. Výstava je interaktivní a děti se rozhodně nudit nebudou!

Koupit jízdenku do Mnichova

6. Vídeň: Muzeum vojenské historie první neděli zdarma

Tento tip je více pro kluky, kteří milují zbraně. Muzeum vojenské historie (HGM) nabízí unikátní prohlídku rozsáhlými sbírkami mapujícími vojenské konflikty minulých staletí. Tři hodiny vám v muzeu uběhnou jako nic, a to především, pokud se na moment zdržíte ve speciální místnosti uniforem a předmětů z dob Franze Josefa. Muzeum je daleko lepší, než by se z webových stránek mohlo zdát. Narazíte zde i na auto Františka Ferdinanda, ve kterém byl se svou manželkou Žofií zabit. A pozor: Každou první neděli v měsíci mají nejen děti, ale i ostatní návštěvníci vstup zdarma!

Koupit jízdenku do Vídně

7. Vídeň: Albertina láká na zábavného audioprůvodce

Vídeň autobusem
Vydejte se autobusem do Vídně za Monetem.
Foto: © Österreich Werbung / Lammerhuber

Muzea rozhodně nemusí být nuda. Přesvědčí vás o tom ta vídeňská, v nichž často nabízejí dětem a mládeži do 19 let vstupné zdarma. Krásný habsburský palác Albertina je domovem mnoha mistrovských uměleckých děl od Moneta, Degase, Renoira, Beckmanna, Maleviče a dalších umělců. Obrazy i životy umělců vaše děti upoutají díky novému zábavnému audio průvodci. A nebojte, na konci nebudete zkoušeni před tabulí a nebude ani žádný test.

Koupit jízdenku do Vídně

8. Budapešť: Zmenšený svět v Miniversu

Budapešťské Miniversum vám představí zmenšený model světa, kde i ty největší maďarské, rakouské a německé budovy nebudou větší než vaše dlaň. Chytré holky a kluci zde budou mít i zodpovědnost za řízení provozu v tomto mini vesmíru. Není to “cool” hrát si na pár hodin na všemocného?

Koupit jízdenku do Budapešti

9. Budapešť: Centrum vědeckých objevů do 3 let zdarma

Fyzika může být velká zábava. Ze vzorců a učebnic na to děti ale nepřijdou, a proto hurá do Centra vědeckých divů (Csodák Palotája), kde se díky 1000 exponátům a her dá ověřit teorie praxí. V jiných muzeích se nesmí ničeho dotýkat, ale zde se přímo musí. Na obřím pianě děti otestují svou hudební paměť, zjistí, proč ležení na hřebících nebolí, jak předběhnout svůj stín nebo zkusí trefit míč do koše, aniž by se jej dotkly. Cítit se jako hlavní hrdina filmu bude možné během 4D promítání. Děti do 3 let se mohou do Miniversu a Centra vědeckých divů podívat zdarma.

Koupit jízdenku do Budapešti

Více informací o evropských destinacích pro děti najdete na:

www.visitberlin.de (němčina)

www.muenchen.de (angličtina)

www.wien.info (čeština)

www.budapest.com (angličtina)