Londýn: nejlepší akce od podzimu až do jara | Eurolines.cz - Vaše spojení Evropou

Londýn: nejlepší akce od podzimu až do jara

Co podniknout v Londýně od podzimu do jara? Poradíme kam, prozradíme proč. A tak nepodlehněte pomluvám o londýnském počasí, v Londýně to i dešti sluší! Přinášíme velký přehled tipů na oblíbené, tradiční i mimořádné akce. Zastavte se na vánočních trzích, na sv. Ondřeje se zahřejte ochutnávkou whisky, pak v plaveckých závodech zkuste vyhrát pohár Petra Pana. Na Silvestra zakloňte hlavy a pozorujte jeden z největších ohňostrojů v Británii. Kdo byl Prince zjistíte na velké výstavě v londýnské O2 aréně nebo zavzpomínejte na Lady Di prostřednictvím výstavy v Kensingtonském paláci. Inspirativní jistě bude designová soutěž The Beazley Designs of the Year - a přivezte nápady i domů! A těsně před Valentýnem zajděte doplnit energii na Palačinkový den.

 

Foto: Getty Images

 

Vánoční trhy 

10. 11. - 7. 1. 2018

Celý Londýn se v předvánočním čase doslova rozzáří a projasní šňůrami drobných světýlek. Vyměňte letos vánoční shon za slavnostní kouzlo, pojeďte se s námi podívat na adventní veselí na jednom z nejslavnějších londýnských náměstí - Leicester Square. Je jen co by kamenem dohodil od toho úplně nejslavnějšího náměstí - Trafalger Square, ale pro svou atmosféru a kouzelnou vánoční náladu se stalo srdcem zábavní čtvrti West Endu. Ti úplně nejmenší nebo ti, kteří pořád věří na zázraky a kouzlo vánoční, mají možnost prožít sváteční atmosféru naplno - setkají se Santou a prozkoumají jeho tajemnou jeskyni. 

Den svatého Ondřeje

30. 11. 2017

Londýn autobusem
Foto: Shutterstock

 

Svatý Ondřej je, jak se ví, patronem Skotska, ale i Londýňané jeho den rádi slaví. Zažijte trochu Skotska v londýnském stylu. Lidé oblečení do tartanu budou v barech popíjet whisky, jíst tradiční haggis a hrát na dudy. Na této velkolepé oslavě byste chybět rozhodně neměli. A jak je to vlastně s whisky / whiskey? Jak je to správně, víte? Varianty jsou správné obě, ale záleží na souvislostech. Pálený nápoj z obilnin (často zrající v dřevěných dubových sudech nejméně 3 roky) nazývají ve Walesu, Skotsku a Kanadě jako whisky. Druhá varianta označení - whiskey - je příhodnější pro alkoholický nápoj podobné receptury z Irska a USA. U obou nápojů se rozlišuje jednodruhová (single malt), nebo směsná whisky/whiskey (tzv. blend). Pravá skotská whisky (scotch whisky) je vždy jen ze Skotska a má být destilovaná z vody a ječmenného sladu, který je většinou sušený kouřem z rašeliny. 

O pohár Petra Pana 

25. 12. 2017

Jak slaví Vánoce v Londýně? Například plaveckým závodem. I vy se můžete zúčastnit 91 metrů dlouhého vánočního závodu v plavání. Stačí se vydat směr Hyde park a připojit se k dalším plaveckým nadšencům, kteří i letos budou plavat jako o život, aby získali pohár Petra Pana.

Silvestrovské oslavy v Londýně

31. 12. 2017

Foto: Shutterstock

 

Konec roku si žádá něco výjimečného, ojedinělého a velkolepého. A přesně takový je silvestrovský Londýn. O půlnoci se rozezní zvony slavného Big Benu, a když se k tomu přidá světelná show - největší britský ohňostroj, je nejvyšší čas dát si novoroční předsevzetí. Nebo aspoň polibek. 

My name is Princ - výstava legendárního umělce 20. století

do 7. 1. 2018

V londýnské O2 aréně si můžete připomenout život a tvorbu jedonoho z nejvýznamnějších muzikantů 20. století - Prince. Výstava příznačně pojmenovaná My name is Prince nabízí přes 200 předmětů a některé jsou velmi slavné: obleček z videoklipu Raspberry Beret, kytaru Gibson L65 (s níž poprvé vystoupil o čtyři roky dříve v televizní show American Bandstand), slavnou oranžovou kytaru ( na kterou hrál v roce 2007 během finále Super Bowlu) nebo ručně psané texty oblíbených skladeb. To vše uvidí návštěvníci výstavy, kterou na počest a památku zesnulého umělce uspořádali jeho sourozenci.

Londýnský výtvarný veletrh

17. 1. - 21. 1. 2018

Foto: Shutterstock

Zajímá vás britské moderní umění? Chcete si rozšířit své umělecké obzory? Pak jste na správném místě. Každoroční Londýnský výtvarný veletrh, pořádaný v v Business Design Centre, sdružuje více než 100 galerií a obdivovat můžete práce od počátku 20. století až po dnešní přední umělce. 

The Beazley Designs of the Year - nejlepší designový počin roku 

18. 10. 2017 - 28. 1. 2018

V letošním (již desátém ročníku) The Beazley Designs of the Year bude soutěžit celkem 62 nominací v 6 různých kategoriích. Tato světoznámá soutěž každoročně přitahuje širokou laickou i odbornou veřejnost, loni bodovala například IKEA, cenu si odnášela za plastové příbytky pro uprchlíky, které ve spolupráci s OSN vyrábí. Již od října je letošní ročník otevřen k veřejnému hlasování, ale pozor -  jen do ledna, potom o vítězích rozhodne odborná porota. V módní kategorii se mezi sebou utkají například společnost Nike nebo rapper Kanye West.

Módní příběh princezny Diany

až do 28. 2. 2019

Vzpomínáte na proměnu plaché dívky v sebevědomou elegantní dámu, která inspirovala tisíce žen po celém světě? Výstava pořádaná v Kensingonském paláci, nám připomíná 20 let od tragické smrti, této vždy krásné milé a obětavé "Ladi Di". Připomeňte si příběh princezny z Walesu, jedné z nejvlivnějších módních ikon všech dob. 

Pancake Day neboli Palačinkový den

13. 2. 2018

Tak tenhle den si nesmí nechat ujít žádný milovník sladkostí. Den Palačinek se slaví už po staletí - tradičně je spojován s masopustním úterým (posledním dnem před Popeleční středou), kdy začíná čtyřicetidenní postní doba před Velikonocemi. Dodnes se na památku běží závod dlouhý 380 metrů s pánvičkou v ruce, ale pozor, celkem třikrát musí závodník palačinku stihnout otočit. Původně byl běh určen pouze pro ženy, dnes se mohou účastnit i muži, musí si ale obléct zástěru a kuchařskou čepici. Toto populární klání se v různých obměnách pořádá ve školách, vesnicích i městech, ale divácky nejpřitažlivější závod palačinkářů se běží podél Temže, kde se mezi sebou předhánějí zástupci obou komor britského parlamentu. Užijte si zábavné odpoledne plné hudby, smíchu, a především výborného jídla.

Koupit PROMO jízdenku: Londýn