Mnichov na otočku | Eurolines.cz - Vaše spojení Evropou

Mnichov na otočku

Jak si užít Mnichov za jeden den? Podívejte se na náměstí Marienplatz, centra kulturního dění s Novou radnicí a orlojem, vystoupejte na věž kostela Frauenkirche a kochejte se Alpami, zavzpomínejte si na slávu olympijské stadionu a výlet zakončete dobrým pivem. Do Mnichova se nyní autobusy Eurolines můžete vydat na otočku, ráno tam a večer zpět.

Jak cesta na otočku funguje? Ráno nastoupíte do autobusu Eurolines, který vás dopraví do Mnichova a večer se vydáte domů předat ty krásné zážitky přátelům.  

Marienplatz - domov památek

Mnichov autobusem
Užijte si krásný výhled na Mnichov.
Foto: www.shutterstock.com

Srdcem Mnichova je Marienplatz, Náměstí Panny Marie s překrásnými historickými monumenty, a kostely, kterým vévodí mariánský sloup se zlatou sochou Panny Marie, Stará radnice i Nová radnice se slavným orlojem, který je pastvou nejen pro oči, ale i pro uši. V 11 hodin dopoledne se na Nové radnici rozezvučí zvonkohra a spatříte 32 soch v životní velikosti zastupující známé osobnosti bavorské kultury. Třešničkou na dortu je zlatý ptáček, jenž třikrát zacvrliká na znamení toho, že show je u konce a vy se můžete vydat na pravý bavorský oběd.

Výhled na Alpy z Frauenkirche

Mnichov autobusem
Poznávacím znamením Frauenkirche jsou dvě cibulové kopule.
Foto: Deutsche Zentrale für Tourismus e.V. / Kiedrowski, Rainer

Kolik lidí se vejde do jednoho kostela? Frauenkirche dokáže pojmout až 20 000 návštěvníků. Gotickou stavbu z 15. století poznáte podle dvou cibulovitých kopulí na věžích, jejichž design byl využit i k výstavbě Skalního dómu v Jeruzalémě. Věže poskytují krásnou vyhlídku na město i bavorské Alpy v pozadí. Frauenkirche je často také brán jako orientační bod, který turisté využívají k tomu, aby se v městě, kde žije 1, 4 milionů lidí, neztratili.

8 hodin na kostele svatého Petra

Jen pět minut chůze vám zabere cesta od Frauenkirche k Petersplatz s nejstarším kostelem v Mnichově. Místní mu neřeknou jinak než Starý Petr, vždyť tu stojí od 11. století. Závrať i strach nechte v přízemí a zdolejte 299 schodů na vrchol 91 metrů vysoké věže. Starý Petr se od jiných kostelů ještě něčím liší. Co že to je? Když u něj budete, pak si všimněte, že vždy dva ciferníky jsou umístěny na každé straně věže. Proč? No přece, aby se dva lidi mohli dívat na hodiny ve stejný čas.

Olympijský park pro sportovce

Mnichov autobusem
Mnichov sportem přímo žije. Foto: Deutsche Zentrale
für Tourismus e.V. / Cowin, Andrew

Konec památek a teď něco i pro pány. Rok 1972 byl významným rokem pro Mnichov, protože tato německá metropole hostila XX. letní olympijské hry. A aby se zde sportovci z celého světa cítili dobře, byl vystavěn olympijský park, který na svou dobu vynikal revolučním až futuristickým vzhledem. Jeho poznávacím znamením je střecha stadionu, která má podobu beduínského stanu krytého akrylovým sklem.  Dnes je centrem bohatého mnichovského kulturního dění a třeba budete mít na kousek nějakého koncertu nebo zápasu štěstí i vy.

Malý tip pro vás: Zlato Mnichova

Mnichov je známý dobrým pivem, klobásou a preclíky, a tak byste jej neměli opustit, aniž byste si na „jedno malé“ zašli. Jak chutná Mnichov? To zjistíte v nejznámější pivnici na světě, která ne náhodou sídlí v Mnichově. Hofbräuhaus se nachází jen pár kroků od Marienplatz a je neopomenutelnou součástí mnichovské historie i kultury. Místní sládci vaří vlastní pivo už od roku 1589, dočkáte se i zábavy v tradiční atmosféře, o kterou se postarají místní kapely. A hlady také neumřete, pokud ochutnáte speciality mnichovských řezníků. Jestliže milujete pivo, jídlo a zpěv, pak je Hofbräuhaus pro vás tím pravým místem.

Koupit jízdenku: Mnichov

Více informací o Mnichově najdete na:

free-europe.elines.cz (čeština)

www.muenchen.de (angličtina)

www.germany.travel (čeština)