Nákupy v Primarku | Eurolines.cz - Vaše spojení Evropou

Nákupy v Primarku

Může se zdát, že obchody Primark s dámskou, pánskou i dětskou módou jsou na oděvním poli jen chvilku. To je ale omyl. Primark obléká lidi už od roku 1969. Tento obchodní řetězec si nejdříve zamilovali studenti, které lákal na nízké ceny, postupem času si k němu našlo cestu mnohem více lidí, a to díky jeho široké nabídce. Dnes je Primark obchodem pro celou rodinu a naše autobusy Eurolines vás dopraví do měst, kde se nachází.

Do Primarku autobusem
Nenechte si ujít nákupy v Primarku.  Foto: Dollarphotoclub

Jak nakupovat v Primarku?

Do Primarku autobusem
Vydejte se na dámskou jízdu do Primarku.
Foto: Shutterstock.com

V Primarku se obleče celá rodina, a to od hlavy až k patě. Seženete zde úplně všechno, včetně kosmetiky. Nákup probíhá tak, že u vchodu si vyzvednete velký nákupní koš, kam průběžně házíte všechny kousky, které vás zaujaly. Někdy se musíte dokonce prohrabávat velkými hromadami rozházeného oblečení, které prodavačky nestíhají uklízet. To vás ale nesmí zastavit, protože častokrát právě zde najdete kousky, které stojí za to.

Určitě byste měli vědět, že ačkoliv si můžete do nákupního koše schovat kusů oblečení jak je vám libo, do zkušebních kabin vám vytížené obchodní asistentky povolí vzít si vyzkoušet pouze osm oděvů. Zbylé kusy na vás musí čekat ve speciální místnosti. To znamená, že jakmile si vyzkoušíte vámi zvolené kusy, jdete do řady, abyste si mohli vyzkoušet zbytek. Není se tedy čemu divit, že si v uličkách mezi regály zkouší dámy i pánové oblečení, aby ušetřili čas na čekání v řadách.

To ale není jediná řada, kterou musíte přetrpět. Další na vás čeká u pokladen. Ačkoliv se může zdát nekonečná, překvapivě po pár minutách stojíte už u kas a vytahujete své platební karty a za okamžik si s sebou odnášíte velkou papírovou tašku s nápisem Primark. Vyrazit na nákupy můžete kterýkoliv den mimo neděli.

A pozor, z Primarku si neodnesete jen tašky plné skvělého oblečení, ale také posílíte své svaly. Nakupování v Primarku je určitý druh sportu. Schválně si spočítejte, kolik za jednu návštěvu tohoto obchodu nachodíte kilometrů, kolikrát musíte provádět břišní tance, když se snažíte nasoukat do zkoušeného oblečení, a jak moc posilujete bicepsy a tricepsy při tahání těžkých tašek.

Primark v Drážďanech

Nejblíže českým hranicím je Primark v Drážďanech, do kterého se dostanete za 2 hodiny autobusem. Tento nákupní ráj totiž leží jen 150 km za hranicemi České republiky, v drážďanské nákupní pasáži Centrum-Galerie. Skvělé je, že pasáž se nachází asi deset minut chůze od autobusové zastávky, a tak nemusíte utrácet za jízdenky na MHD. Primark najdete na adrese Centrum Galerie Dresden, Prager Strasse 15 a nakupovat v něm můžete od pondělí do soboty vždy od 9:30 do 20:00 hodin. Nejrychleji se do Primarku dostanete vydáte-li se na Wiener Platz, pokračujte 400 metrů po Prager Strasse a váš cíl máte nadohled. Pokud ovšem neradi chodíte a upřednostňujete MHD, pak se do Primarku dostanete pomocí S-bahn 7, 8, 9, 11, 12 nebo autobusy 75 a 82. Pokud se chystáte na velké nákupy nejen do Primarku, pak se podívejte i na článek Nakupování v Drážďanech

Koupit jízdenku: Drážďany

Primark v Berlíně

Podnikáte-li vícedenní výlet do Berlína, pak procházku po památkách zakončete na Alexanderplatz, nejoblíbenější nákupní zóně, kde leží i několikapatrový obchod Primark. Toto náměstí však není známé jen díky nákupům v Primarku, ale také díky své historii, která spadá do doby, kdy toto místo navštívil ruský car Alexander I., po kterém náměstí nese jméno. Ještě než se Alexanderplatz stal důležitým dopravním uzlem, nacházel se zde dobytčí trh. Do berlínského Primarku na Alexanderplatz se dostanete podzemkou U5, U2 nebo U8, a to když vystoupíte na stanici zvané Alexanderplatz. Nakupovat zde můžete od pondělí do středy, od 9:00 do 21: 00 hodin a od čtvrtku do soboty, od 9:00 do 22:00 hodin.

Koupit jízdenku: Berlín

Primark ve Vídni

Do Primarku autobusem
S prázdnou jistě neodejdete. Foto: Dollarphotoclub

Vídeň je městem, kde se nachází ne jeden, ale hned dva obchody s módou, která nezruinuje vaši peněženku. Primark ve Vídni najdete jak v nákupním centru G3 Gerasdorf, kam se dostanete autobusem, tak i v SCS nákupním centru, které se nachází v jižní části této rakouské metropole. Do obou Primarků jezdí z centra Vídně speciální autobusová linka. Mějte ovšem na paměti, že i zde platí, že jsou všechny obchody v neděli zavřené, tak abyste zde nevážili zbytečnou cestu. A pokud vám nákupy v Primarku nestačí, můžete se podívat i do jiných obchodů, o kterých se dočtete ve článku Vídeň a nákupy

Do Primarku v G3 Gerasdorfu se dostanete ze stanice Floridsdorf - U6, odkud můžete využít bezplatné autobusy, které poznáte prostřednictvím velkého nápisu G3, které vozí lidi na nákupy do G3 od pondělí do čtvrtka od 8 hodin ráno v půlhodinových intervalech. Měli byste také vědět, že autobusy odjíždí vždy v půl nebo celou hodinu. Protože je G3 o víkendech v obležení shopaholiků, jezdí autobusy v pátek a v sobotu v 15minutovém intervalu. Na tomto místě se budete cítit jako doma v Čechách, protože na každém rohu uslyšíte na sebe pokřikovat české návštěvníky, kteří Primark berou „útokem“. Své dveře vám otevře od pondělí do středy vždy od 9:30 do 19:00 hodin, ve čtvrtek a pátek od 9:30 do 20:00 hodin a v sobotu od 9:00 do 18:00 hodin.

Druhou možností, v případě, že chcete zažít primarkománii, je vydat se do Shopping City Süd (SCS), nákupního centra na jihu Vídně. Cesta je velmi jednoduchá. Stačí nasednout na podzemku U1 a dopravit se do stanice Reumannplatz nebo na U6 do stanice Siebenhirten, odkud vás do SCS zdarma dopraví autobusy, a to od 8:00 do 20:00 hodin. Otevírací doba obchodu je pondělí do středy vždy od 9:30 do 19:00 hodin, ve čtvrtek od 9:30 do 21:00 hodin, v pátek od 9:30 do 19:00 hodin a v sobotu od 9:00 do 18:00 hodin.

Koupit jízdenku: Vídeň

Primark v Paříži

Do Primarku autobusem
Už jste slyšeli o Primarku? Foto: Dollarphotoclub.com

I metropole módy má svůj obchod Primark, ve kterém najdete vše, co si budete jen přát a naleznete ho v jihovýchodní části Paříže - v Créteilu, kam se můžete vydat hned po návštěvě muzea Louvre. Do Primarku se dostanete ze zelené stanice Louvres (RER D) do stanice Le Vert de Maisons, na které přestoupíte na červenou Le Vert de Maisons a dojedete do Joinville-le-Pont, kde přesednete na autobus 281 Europarc, ze kterého vystoupíte na zastávce Préfecture du Val-de-Marne, odkud do Primarku už trefíte. Otevírací doba pařížského Primarku je v neděli a pondělí od 10:00 do 20:00 hodin, od úterý do pátku od 10:00 do 20:30 hodin.

Koupit jízdenku: Paříž

Primark v Milánu

Náměstí u Piazza del Duomo přináší všem módním nadšencům první nákupní příležitost, a to přímo v Galerii Viktora Emanuela II. V této zastřešené nákupní pasáži, navržené architektem Giuseppem Mengonim, najdete známé luxusní obchody, sídlo značky Prada i gurmánské restaurace. Primark zde ovšem neleží. Ten najdete v nákupním centru Arese Milan, kde se dostanete, když nastoupíte na stanici Cadorna FN (červené metro) a vystoupíte na QT8, přestoupíte na autobus 560 Arese (Porta Est), který vás dopraví až do Via Aldo Moro Via Allende, odkud je to do nákupního centra ještě 20 minut chůze. Otevírací doba milánského Primarku je od pondělí do neděle od 9:00 do 22.00 hodin.

Koupit jízdenku: Milán

Primark v Stuttgartu

Jeden z mnoha obchodů řetězce Primark najdete i ve Stuttgartu. Levné a skvěle padnoucí oblečení naleznete na adrese Milaneo, Mailänder Platz 7, kam se dostanete metrem. Stačí, když vystoupíte na stanici Stadtbibliothek, odkud je to do Primarku už jen 3 minuty chůze. Oddávat se nákupnímu šílenství můžete od pondělí do čtvrtku vždy od 9:00 do 20:00 hodin, v pátek od 9:00 do 21:30 hodin a v sobotu od 9:00 do 20:00 hodin.

Koupit jízdenku: Stuttgart