Netradiční nákupy v Evropě | Eurolines.cz - Vaše spojení Evropou

Netradiční nákupy v Evropě

Vintage a retro kousky baví svět, a ne všude jsou k dostání. Vydejte se s námi do evropských měst, kde jsou tyto módní poklady ukryté v neznámých krámcích. Podíváme se do second-handů, které nejsou jen o obnošených věcech, jež nikdo nechce. Tyto obchody ukrývají luxusní zboží od světových návrhářů, a to za ceny, které nezruinují vaše peněženky. Kabelka od Diora, Prady či Chanelu nebude něčím nedosažitelným. Zavítáme na bleší trhy i do malých obchodů s designovými kousky mladých návrhářů.

Vídeň: Kousek vídeňského šmrncu

Netradiční nákupy v Evropě
Za vintage módou i vánočními dárky do Evropy.
FOTO: Deutsche Zentrale für Tourismus,
Rothenburg Tourismus Service, Frank Respondek

Trochu vídeňské nostalgie zažijete v poutním místě módy – v obchodě Vintage Flo. Narazit zde můžete na tisíce stylových kousků, které musí splňovat podmínku dobré kvality, ale také originality. Není se tedy čemu divit, že právě sem míří kostyméři, aby stylově oblékli své divadelní i televizní hvězdy.

Rádi se přehrabujete v hromadách s oblečením? Pak je jisté, že vaše kroky musí směřovat do Bocca Lupo v samotném centru Vídně. Jen zde objevíte boty se slavnou červenou podrážkou od Christiana Louboutina či střevíčky od návrháře Manola Blahnika, které obouvala na procházky New Yorkem i slavná Carrie Bradshawová. Pokud chcete mít styl, pak se oblékněte do Chanelu či Gucciho.

Jestliže ale luxusní módní značky nejsou tím, po čem právě toužíte, podívejte se do Polyklamottu, kde stále neustupují šedesátá až devadesátá léta. Najdete zde trendy oblečení od mladých a talentovaných vídeňských designérů.

Co dělat s oblečením, které jste měli jednou na sobě, a už vám jednoduše nepadne? Zaneste jej do Déjà Vu, kde se prodávají i luxusní boty a kabelky od Prady i Chanelu. A pozor, všechny kousky měli původní majitelé jen jednou na sobě, tak se tato koupě opravdu vyplatí.

Koupit jízdenku: Vídeň

Berlín: Ukryté krámky v berlínských čtvrtích (speciálně pro pány)

Vydejte se na nákupy do berlínských obchodů netradičních konceptů. Darklands je centrem avantgardního oblečení nejen pro pány. Oslnivě bílý prostor nabízí ohromnou sbírku pánské (a nyní i dámské) módy, z nichž většina je shodou okolností tmavé barvy. Odtud také název Darklands, kde vystavují renomovaní i začínající rakouští designéři. Darklands má ve zvyku pravidelně měnit lokalitu, tak se nejdříve podívejte na web, kde se aktuálně nachází.

Kousek Anglie na vás dýchne v obchůdku zvaném Chelsea Farmer's Club, který se nechává inspirovat módou prince Charlese. Jejich módní kousky mohou pánové obléknout na okázalou recepci, do práce, na volný čas, a dokonce seženou i celkové vybavení pro lov. Nikam nechodí berlínští pánové nakupovat raději než do Chelsea Farmer's Club, kde je umístěn i bar s alkoholem, u kterého mohou dlouhé hodiny diskutovat o politice i ekonomice.

V berlínském Kreuzbergu se nachází 400 metrový půdní byt, který slouží jako obchod s luxusním oblečením, módními i bytovými doplňky. xXx je avantgardním rájem nabízejícím kolekce berlínských i světových designérů. V tomto „prodejním“ bytě je i kuchyň k soukromým večeřím i veřejným prezentacím. Tři volné pokoje jsou vždy k dispozici pro umělce a designéry, aby měli kde složit hlavu a klid k práci.

Koupit jízdenku: Berlín

Budapešť: Cesta módní historií

Netradiční nákupy v Evropě
Za vintage módou i vánočními dárky do Evropy.
FOTO: Deutsche Zentrale für Tourismus,
McArthurGlen Service GmbH

I doplňky v podobě brýlí musí mít styl. V optice Tipton Eyeworks se proměňují vinylové desky v brýle. Vaše oblíbené album se může rázem ocitnout na vašem nosu. Tyto módní doplňky si oblíbil i samotný Elton John, který si objednal hned několik kusů.

Kdo hledá, ten najde a v obchodě Szputnyik mezi hromadami oblečení objevíte dokonce i vzácné kusy. Majitelé osobně vybírají designové a vintage kousky, které sice už něco zažily, ale jsou stále trendy. Najdete zde věci s nadčasovým vzhledem, stylové a trendy předměty od počátku roku 1920 až do dneška. V obchodě Szputnyik máte příležitost ochránit životní prostředí. Zdejší vintage oblečení totiž už bylo jednou nošeno a s jemným zásahem moderního designu bylo opětovně recyklováno.

Absolutní top v nakupování v Budapešti je obchod Pinta, kde jsou všechny cool věci pohromadě. Užít si můžete designových nákupů, prohlídku umělecké galerie i dumání nad módou u dobré kávy.

Koupit jízdenku: Budapešť

Paříž: Second-handy jako zdroj luxusní módy

Tak trochu jiné nákupy na vás čekají v městě lásky. Sissi's Corner je místem, kam míří všechny milovnice luxusních obuvi. Boty Jimmy Choo, které běžně stojí i 500€ zde seženete už od 120€. Kromě vysněných střevíčků zde najdete i vytříbené módní kousky všech velikostí, stylů a barev. Lorette et Jasmin má ve své nabídce i kabelky Chanel, Dior a Yves Saint Laurent. Dámy tak mohou za hubičku sehnat kousky, které běžně stojí majlant.

Ve Vintage 77, který reprezentuje cukrově růžová barva, najdete šaty, boty i kabelky od módních designérů, a to za dobou cenu. Můžete sem přinést také své oblečení, které vám už nepadne nebo se vám prostě jen nelíbí, a zkusit ho ve Vintage 77 prodat. Pokud o vaše kousky bude zájem, dostanete 50% z ceny, jestliže se však vaše oblečení neprodá do dvou let, vrátí vám jej zpátky.

Pokud nejste příznivci luxusních oděvů, pak hledejte second-hand s názvem La Petite Rockette, kde koupíte sukni za 2€ a kabáty za 5€. Věcem, které by jinak skončily v odpadkových koších, je zde dáván nový život a jsou recyklovány k dalšímu využití.

Koupit jízdenku: Paříž

Více informací na free-europe.elines.cz.