Romantické okružní plavby jsou trend Vánoc i Silvestra | Eurolines.cz - Vaše spojení Evropou

Romantické okružní plavby jsou trend Vánoc i Silvestra

O tom, že Češi rádi objevují nové věci, svědčí v posledních letech nárůst prodeje okružních plaveb. Na Vánoce se stávají vhodným dárkem a na Nový rok ideálním unikátním místem, kde jej oslavit. Pokud vás dosud odrazovala složitá doprava k přístavům, i to už je minulostí – až k luxusním lodím do italského Janova a Savony nově míří i naše autobusy Eurolines.

 

Savona autobusem
Prožijte Vánoce trochu jinak. Foto: www.pttours.cz

 

„Zájem o okružní plavby prudce roste. Ročně máme nárůst klientů až o třicet procent. Poslední dobou pozorujeme trend, že lidé dávají plavby svým blízkým jako zážitkový dárek, zejména k výročím nebo právě Vánocům,” říká Michal Anthis z PT Tours International.

 

Savona autobusem
Costa Diadema se pyšní 14 palubami. Foto: www.pttours.cz

Letos jsou podle něj velice populární zejména plavby v Karibiku. „Mezi ty dostupnější patří plavby z Janova na Kanárské ostrovy a po západním Středomoří. Ze vzdálenějších plaveb jsou oblíbené okružní plavby do Asie, Jižní Ameriky a Spojených Arabských Emirátů. Obecně se dá říci, že lidé míří v tomto období zejména za dobrým počasím,“ shrnuje Michal Anthis.

 

Populárnost plaveb přičítá také cenám, které jsou příznivé – cena za osobu ve čtyřlůžkové kajutě začíná na necelých 20 tisících za týdenní plavbu a děti jsou často zdarma.

Luxus, jaký břeh neviděl

A na jakou plavbu se tedy vydat letos na Vánoce či Silvestra? Tajný tip Michala Anthise je plavba zbrusu novou lodí Costa Diadema, která je největší lodí pod italskou vlajkou a pluje ze Savony do Marseilles, Barcelony, Cagliari, Civitavecchiy, La Spezii a zpět do Savony. Příležitost zažít tolik vánočně vyzdobených měst za sedm dnů se vám jen tak nenaskytne!

 

Savona autobusem
Zážitek může začít. Foto: www.pttours.cz

Samotným zážitkem je ovšem i loď samotná. Costa Diadema se pyšní 14 palubami a pojme 3 724 pasažérů, pro které jsou tady určeny 3 bazény, 8 vířivek, velký lázeňský areál, 15 barů, cukrárna, velká knihovna, divadlo, kasino, 4D kino, rockový klub, herní areál s videohrami či simulátorem Formule 1, nechybí dětský koutek, nákupní centrum a další atrakce, díky nimž byste několik dlouhých dnů nemuseli ani vytáhnout nohu z postele, pardon z paluby...

 

Stačí se dopravit do destinace, ze které loď vyplouvá, a zážitek na celý život začíná. I to je nyní navíc více než jednoduché a cenově výhodné – autobusy mezinárodního dopravce Eurolines nově míří až k luxusním lodím do Janova i Savony (přímo k lodi Costa Diadema na vánoční plavbu Středomořím). Zpáteční promo jízdenku z Prahy do Savony nebo do Janova pořídíte už od 1 800 Kč. 

Více informací najdete na www.eurolines.czwww.pttours.cz.

Koupit jízdenku!