Romantický útěk do Belgie | Eurolines.cz - Vaše spojení Evropou

Romantický útěk do Belgie

Hledáte tip na romantický výlet? Na Valentýna, prvního května či kdykoliv jindy? Vyzkoušejte něco trochu netradičního. Belgie může být tou pravou volbou. Vydejte se do romantických Antverp a prohlédněte si diamanty, které nosily královny. Brusel vás zavede do ráje plného čokolády. Gent vám nabídne den plný relaxace. A v Liege na vás čeká taková romantická večeře, na kterou se jen tak nezapomíná. 

Belgie autobusem
Zažijte romantiku v Belgii. Foto: Shutterstock.com

Brusel: V opojení čokolády

Čokoládou nikdy nic nezkazíte. A co teprve, když svou drahou polovičku vytáhnete na výlet do města čokolády, kterým je Brusel? Když už v tomto belgickém městě budete, zajděte si do obchůdku k rodině Wittamerových, kteří před více než sty lety začali podnikat s čokoládou. O tom, že jsou odborníci ve svém oboru vás přesvědčí právě to, že pralinky z této čokoládovny kupuje a především jí i belgická královská rodina. Není to až tak dávno, co Wittamerovi připravovali svatební dort pro krále Filipa a jeho choť Mathildu.

Jíst čokoládu baví každého, ale co se třeba o ní něco dovědět? Tak například, věděli jste, že čokoláda obsahuje i menší množství kofeinu? Nebo, že bílá čokoláda technicky není čokoláda? Muzeum čokolády, které najdete na adrese Rue de la tête d'Or 9-11, vám odtajní nejen tyto fakta, ale zjistíte také jak Mayové a Aztékové poprvé vypěstovali kakaovník a jak se kakaové boby proměňují v delikátní čokoládu. Navíc čokoládový mág přímo před vašima očima bude připravovat čokoládu, kterou po zakončení exkurze ochutnáte. 

Koupit jízdenku: Brusel

Antverpy: Výprava za diamanty

Belgie autobusem
Vydejte se na diamantovou cestu do Antverp. Foto: stock.adobe.com

Zamilované páry z celého světa míří do Antverp, aby spatřily lesk pravých diamantů. Neděste se, nemusíte si žádný z nich kupovat, i když dámy by si určitě říct daly. Diamantová cesta vede ulicemi kolem náměstí královny Astrid, což je diamantová čtvrt – vždyť jí projde na 70 % nejdražších kamenů na světě! Jsou zde čtyři diamantové burzy a na 1 500 firem, které s drahými kameny obchodují. I proto patří tyto ulice k nejhlídanějším na světě. Poklidné nahlédnutí do kolekcí diamantových náhrdelníků, náušnic a náramků, které patřily královnám, herečkám a jiným slavným ženám, si můžete dopřát v Diamantmuzeu. Zblízka a dlouho se na skutečné diamanty můžete vynadívat také ve vyhlášeném Diamondlandu, kde vám předvedou jejich broušení i skutečné šperkařské kreace. Pokud sem ale zamíříte s partnerem, pozor na prodavače! Jsou totiž zvyklí na to, že sem přijíždějí američtí snoubenci pro prsten s pravým diamantem! 

Koupit jízdenku: Antverpy

Gent: Odpočinek v lázních s pivní tečkou

Belgie autobusem
Které belgické pivo je nejlepší? Foto: Dollarphotoclub.com

Co na tom, že je venku zima? Vy se můžete zahřát v lázních, a to i se svými partnery. Gent je domovem lázní, které se nachází v bývalém obchodním domě z roku 1911, který nechal textilní baron Julien Van Damme vybudovat v pozdně secesním stylu. Po náročném pracovním nasazení můžete společně nabrat nové síly v sauně, vířivce nebo parní eukalyptové lázni. A pozor, v sauně je přísný zákaz mluvení.

Po celodenní relaxaci se můžete vydat do ulic města a zahájit pivní degustaci. Ochutnat musíte pivo zvané Gueze, které vyniká lehce nahořklou chutí, dále pak silné pivo bez pěny, které všichni znají jako Lambic, odvážlivci mohou ochutnat Kriek, narudlé pivo s chutí třešní. Gent ovšem nesmíte opustit, aniž byste se pustili do Kwaku, piva, které je podáváno ve sklenici se zaobleným dnem, která neumožňuje ho jen tak položit na stůl, a proto ho musíte vypít do poslední kapky. 

Koupit jízdenku: Gent

Lutych: Romantická večeře pro dva

Belgie autobusem
Co si zajít na dobrou večeři? Foto: Dollarphotoclub.com

Láska prochází žaludkem, a tak byste si měli se svými drahými polovičkami vyjít na romantickou procházku městem kolem náměstí sv. Lamberta, prohlédnout si monumentální katedrálu sv. Pavla a největší světskou gotickou stavbu světa, kterou je palác knížete-biskupa a večer zakončete skvělou večeří. Ta se vám nabízí v restauraci La Charbonnade, kterou najdete na adrese Rue Roture 5. Unikátností je také, že objednaný pokrm si také sami upečete, a to na žhavých uhlících přímo na vašem stole. Sladkou tečkou vám můžou být vafle, které byly dokonce v tomto belgickém městě vynalezeny. 

Koupit jízdenku: Lutych