Rozšiřujeme pokrytí Německa | Eurolines.cz - Vaše spojení Evropou

Rozšiřujeme pokrytí Německa

Gießen, Erfurt, Jena, Lipsko a Lipsko letiště - nová pětka destinací na trase mezi Berlínem a Frankfurtem! Německo dlouhodobě patří mezi vaše oblíbené cíle - a to nejen díky "sousedství".  Rozšířili jsme proto nabídku spojení do dalších atraktivních měst. Na nové lince našich partnerů DeinBus a ToEurope mezi Frankfurtem a Berlínem můžete navštívit Gießen, Erfurt, Jenu, Lipsko – autobusy budou zajíždět i na Lipsko – letiště! Poznejte další kout Německa - známá univerzitní města.

Foto: To Europe

Autobusy DeinBus/ToEurope jezdí 2x denně - každý den ráno z Berlína v 7:15 h nebo z Frankfurtu v 07:30 h, odpoledně zpět z Berlína i Frankfurtu ve 14:00 h. Čtyři nové vozy Setra vám poskytnou veškerý komfort a pohodlí - kromě WiFi zdarma, zásuvek 230 V, rozšířeného prostoru mezi sedadly vč. výsuvu do stran nebo dětských sedaček (na což jste již zvyklí), můžete využít i palubní zábavní program a zakoupit si nápoje - uvnitř se potkáte s českými řidiči! :-) Autobusy jsou vybaveny speciálními výtahy pro vozíčkáře. Více o servisu zde (v němčině). 

Jak zkombinovat linky Eurolines a DeinBus/ToEurope?

Využijte tradiční spojení autobusem Eurolines do Berlína nebo Frankfurtu a odtud pak můžete pokračovat autobusem DeinBus/ToEurope do Lipska, Jeny, Erfurtu nebo Gießenu (podrobný jízdní řád zde). Vybrali jsme pro vás několik možných kombinací, které nejlépe navazují.

Z BERLÍNA (1 jízdenka):

  • odjezd z Prahy v 9:00 h (příjezd do Berlína 13:30 h), dále DeinBus/ToEurope odjezd denně ve 14:00 h směr: Lipsko letiště, Jena, Erfurt, Gießen, Frankfurt 

Z FRANKFURTU (1 jízdenka):

  • odjezd z Prahy ve 22:30 h (příjezd do Frankfurtu 05:45 h), dále DeinBus/ToEurope odjezd denně v 7:30 h směr: Erfurt, Jena, Lipsko letiště, Berlín

Můžete si však cestu i rozdělit - na 2 samostatné jízdenky - získat tak čas na obě města a nepospíchat: 

  • pro cestu z Prahy do Berlína můžete využít jakékoliv naše další Eurolines spoje - v 6:30 h, ve 13:00 nebo v 18:00 h
  • pro cestu z Prahy do Frankfurtu např. v 17:00 h
  • a další návaznou jízdenku si zakoupit z Berlína / Frankfurtu do Erfurtu - Jeny - Gießenu - Lipska - Lipska letiště dle vašich časových preferencí.

Erfurt: tak trochu Benátky a Řím

Erfurt při své cestě určitě nesmíte vynechat. Patří mezi města s výjimečnou atmosférou - takovu, která vás donutí zpomalit, zastavit a všechno skutečně prožít. Ani sebemenší okamžik nejde prožít znovu, ale vy možná budete mít pocit, že tady už jste někdy byli. Podívejte se, co všechno můžete v Erfurtu vidět. 

Koupit jízdenku Praha - Berlin - Erfurt

Koupit jízdenku Praha - Frankfurt - Erfurt (připravujeme)

 

Foto: Getty Images

 

Lipsko: využijte možnost dopravy na letiště

Z Lipska se létá jak do blízkých a turisticky nejnavštěvovanějších destinací, tak i do destinací vzdálených. Létá odtud více jak 20 leteckých společností a vybírat můžete až z 50 destinací. Více informací o letišti najde zde.

Koupit jízdenku Praha - Berlin - Leipzig Flughafen

Koupit jízdenku Praha - Frankfurt - Leipzig Flughafen (připravujeme)

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock

 

Balzám pro všechny smysly

Lipsko je pestré, veselé a otevřené všemu novému. Tato dynamická univerzitní a veletržní metropole, město knih a Sebastiana Bacha na severozápadě Saska, překypuje životem. Lipsko se však také těší velkému renomé města hudby. Goethe, který zde svého času studoval, jej přirovnával k Paříži, a to - jak dodával - nejen kvůli spanilým paničkám. Podívejte se, co všechno můžete v Lipsku ještě vidět.

Koupit jízdenku Berlin - Leipzig

Koupit jízdenku Frankfurt - Leipzig (připravujeme)

Foto: Shutterstock

 

Jena: světlo, sklo, optika

Jena je druhým největším městem spolkové země Durynsko. Leží na řece Sála, asi 50 kilometrů východně od Erfurtu. Od nepaměti byla průmyslovým centrem východního Německa. Po celém světě se proslavila především výrobou skla. Vždyť kdo z nás by neměl doma nějakou zapékací mísu z jenského skla. Podívejte se, co všechno můžete v Jeně ještě vidět.

Koupit jízdenku Praha - Berlin - Jena

Koupit jízdenku Praha - Frankfurt - Jena (připravujeme)

Foto: Getty Images

 

Gießen: univerzitní město

Gießen je starobylým městem ležícím ve středním Hesensku. Základní kámen pro stavbu budoucího města byl položen ve 12. století, kdy hrabě Wilhelm von Gleiberg nechal na obranu několika vesnic postavit hrad Gießen. Gießen je městem s největší hustotou studentů v celém Německu. V 19. století na univerzitě působil také světoznámý vědec a 1. nositel Nobelovy ceny za fyziku, Wilhelm Conrad Röntgen. Věda má ostatně v Gießenu velkou tradici. Nachází se zde například první a jediné matematické muzeum v Německu (nedaleko zastávky, ze které budete odjíždět) nebo Liebigovo muzeum, pojmenované po významném německém chemikovi, Justusu Liebigovi, jehož jméno nese i univerzita.

Koupit jízdenku Praha - Berlin - Gießen 

 

Foto: Getty Images