S Eurolines do Švýcarska | Eurolines.cz - Vaše spojení Evropou

S Eurolines do Švýcarska

Rozšiřujeme naše evropské pokrytí a rozšiřujeme pokrytí Švýcarska! Přidáváme dalších 5 nových měst: Curych, Bern, Lausanne, Ženevu a St. Gallen. Od prosince můžete navštívit tato atraktivní města 2x týdně. Z Prahy nebo z Plzně odjíždíme každou středu a pátek, zpět v pátek nebo v neděli (podrobný jízdní řád zde). Linku budou zajišťovat moderní a pohodlné Setry řady 5 - s polohovatelnými sedadly a dostatečným prostorem pro nohy, AC, WC, zásuvkami 230 V, zdarma WiFi, denní tisk, časopisy, 2 cestovní a 1 příruční zavazadlo. Poprvé vyjíždíme 13. 12. 2017.

Co se vám vybaví, když se řekne Švýcarsko?

Sněhem posypané vrcholky Alp, zelené pastviny se stády krav či jezera? Chcete ochutnat pravou švýcarskou čokoládu nebo toužíte po fenoménu místní gastronomie - správně zralém sýru? Kochat se zemí, kde vše šlape jako hodinky? Jaké je vlastně opravdové Švýcarsko? Pojďme to zjistit! Zůstaňte s námi "na palubě" a projděte se prvním výběrem nejpoutavějších míst.

Curych 

Největší město Švýcarska s útulným centrem, plné křivolakých romantických uliček, které jsou doslova obsypány hospůdkami s terasami. Odtud se můžete kochat výhledem na zasněžené Alpy a vychutnávat příjemnou atmosféru.  

Foto: Getty Images

 

 

Město leží u Curyšského jezera, z kterého vytéká řeka Limmat. Jak jezero, tak i řeka, jsou proslulé svou křišťálově čistou vodou, která se údajně dá i pít. Při cestě do Curychu se vyplatí pořídit si curyšskou kartu, s kterou máte zdarma vstup do většiny muzeí a galerií, kterých je v Curychu kolem padesáti.

Curych je živé město s čilým nočním životem, každoročně se tady koná mnoho výjimečných kulturních akcí, například festival pod širým nebem Street Parade, který pravidelně vyhledává až jeden milion lidí. Také curyšská Opera patří k těm v Evropě nejlepším.

Curych a památky, které byste neměli minout: pěší zóna Limmatquai, náměstí Paradeplatz, kostely sv. Petra s největšími věžními hodinami v Evropě, Fraumünster, katedrála Grossmünster, Švýcarské zemské muzeum.

Náš tip: nenechte si ujít plavbu lodí po řece Limmat nebo Curyšském jezeře.

Koupit jízdenku do Curychu (Promo cena již od 680 Kč za jednu cestu)

 

Bern 

Bern je hlavním městem a srdcem Švýcarska, jeho historické centrum je zapsáno na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Během procházky po Bernu můžete obdivovat jednu z nejdelších nákupních promenád na světě: romantické středověké podloubí, průchody se spoustou obchůdků, starožitností a kaváren.

Foto: Getty Images

 

Bern a památky, které byste neměli minout: panské sídlo Erlacherho, sídlo vlády a parlementu Bundeshaus nebo železný most Kornhaus-brücke s medvědím příkopem. Nevynechejte ani dominantu města - katedrálu Münster z 15. století. Stejným lákadlem pro turisty je (podobně jako ten náš Staroměstský) místní starý orloj Zytglogge se zvonkohrou na Hodinové věži, jehož medvědí figurky se dávají každou hodinu do pohybu, Muzeum umění a koncertní sály vypovídají o bohatosti kulturního dění v tomto městě. 

Náš tip: projděte se po nejhezčí a nejširší ulici města Kramgasse, právě tady - v čísle popisném 49 - vymyslel Albert Einstein teorii relativity.

Koupit jízdenku do Bernu (Promo cena již od 780 Kč za jednu cestu)

Ženeva

Francouzsky hovořící Ženeva je usazena mezi alpskými vrcholky a v zátoce stejnojmenného jezera, ze kterého vytéká řeka Rhona. Sídlí zde mnohé mezinárodní organizace, především hlavní ústředí Červeného kříže a OSN. Díky tomu bývá Ženeva někdy označována jako „hlavní město míru“.

Foto: Getty Images

 

Ženevu může projít klidně pěšky. Vše, co je zajímavé a stojí za prohlídku, je v dosahu třiceti minut od historického centra města. Jednou z nejznámějších dominant města je fontána Jet d’eau. Dostřik fontány dosahuje až 140 m a za vteřinu zde v rychlosti 200 km/h prosviští vzduchem až 500 litrů vody, kterou čerpá z jezera. Proud je tak silný, že je při vetší větrnosti vodotrysk vypínán.

K Ženevě neodmyslitelně patří automobilový svátek - autosalon Ženeva. Více než sto let stará tradice řadí tuto výstavu mezi nejprestižnější v Evropě i na světě.  V březnu (8.3. až 18.3. 2018) se uskuteční již 88. ročník: uvidíte nejluxusnější auta světových značek, nové modely, facelifty a veškeré novinky automobilového průmyslu, které tady prezentuje pár stovek vystavujících.

Náš tip: po Ženevském jezeře jezdí čtyři linky přívozů, které jsou zahrnuté do sítě městské hromadné dopravy, za turistický poplatek se tak můžete svézt i výletními loděmi.

Koupit jízdenku do Ženevy (Promo cena již od 890 Kč za jednu cestu)

Lausanne

Přímo u Ženevského jezera leží jedno z nejmalebnějších měst Švýcarska - Laussane. Toto romantické univerzitní městečko je plné života, tradic, věhlasných gastronomických specialit, všudypřítomné francouzštiny a francouzské atmosféry. Břehy jezera v okolí jsou lemovány vinicemi, podél města se vine šestikilometrová promenáda s příjemnými plážemi a mnoha zálivy. Panorama dotvářejí vrcholky francouzských a švýcarských Alp. V centru města je nejen řada divadel, kin a luxusních obchodů, ale i příjemné bary a vinárny a mnoho zeleně a parků.

Foto: Getty Images

 

Troufnete si změřit síly s Usainem Boltem?

Lausanne je sídlem Mezinárodního olympijského výboru a můžete tady navštívit Muzeum olympijských her (ve čtvrti Ouchy), které mapuje historii olympijských sportů. Určitě se nebojte vzít i děti, Švýcaři muzea prostě "umí". Zapomeňte na nudné, statické a nezáživné expozice, tady na vás čeká mnoho interaktivních ukázek a videoprojekcí, které zabaví i ty nejmenší sportovce. Vyzkoušet můžete sílu, postřeh, rychlost a reflexy. Kdo se toho opravdu nebojí, postaví se do startovních bloků na dráhu a změří svou rychlost s nejrychlejším člověkem planety. Světový rekord Usaina Bolta na 100 m z Mistroství světa v Berlíně (9,58 sekund) je zadán na dráze a podle světelného ukazatele poznáte, o kolik rychleji, než vy tento fenomenální sprinter běžel.

Náš tip: Kdo má rád ničím nerušené prohlídky muzeí, je pro něj Lausanne skutečným rájem na zemi. Další muzea, která stojí za návštěvu: muzeum botaniky, archeologie, zoologie, architektury, geologie, fotografie, výtvarného umění, románské kultury nebo kantonálních sbírek. 

Koupit jízdenku do Lausanne (Promo cena již od 840 Kč za jednu cestu)

St. Gallen

Největšímu městu východního Švýcarska se kdysi přezdívalo "písárna Evropy“ ". Toto období dodnes připomíná zdobená rokoková knihovna v klášteře St. Gallen, kde jsou uloženy vzácné knihy a rukopisy vytvořené během středověku místními mnichy. Okouzlující středověký St. Gallen leží mezi horami Appenzellu a rovinatou krajinou Bodamského jezera a díky své výhodné poloze na hranicích čtyř zemí (Švýcarska, Německa, Rakouska a Lichtenštejnska) nabízí řadu neobvyklých překvapení.

 

Foto: Getty Images

 

 

Bodamské jezero

O ledovcové Bodamské jezero se dělí - Švýcarsko, Německo, Rakousko a často je označováno jako vodní perla Evropy. Podél jeho průzračné modrozelené hladiny vede jedna z nejúžasnějších evropských cyklostezek. Pokud se vydáte prozkoumávat břehy jezera ze sedla kola, čeká na vás téměř 300 km upravené trasy a průjezd přes území třech zemí. 

Koupit jízdenku do St. Gallen (Promo cena již od 630 Kč za 1 cestu)