S Eurolines nově až na pláže Azurového pobřeží! | Eurolines.cz - Vaše spojení Evropou

S Eurolines nově až na pláže Azurového pobřeží!

Autobusy Eurolines vás zavezou až na pláže Azurového pobřeží! Na nové lince můžete poznat hned pět atraktivních měst. Připravili jsme proto pro vás výběr těch nejpoutavějších pamětihodností v Řezně, Luganu, Janově, Savoně, Miláně a Nice. A pozor: jízdenky do těchto kouzelných destinací můžete kupovat už nyní!

Nice – do ráje Francouzské riviéry

S Eurolines nově až na pláže Azurového pobřeží!
S Eurolines nově až na pláže Azurového pobřeží!
Foto: Dollarphotoclub

Centrum Francouzské riviéry ukrývá Andělskou promenádu, která je obklopená luxusními hotely a průzračným mořem. Staré město (Vieille Ville) je bludištěm obchodů, restaurací a kaváren a také středobodem módních butiků. Každé pondělí se můžete na Antique Market vydat smlouvat cenu vytouženého zboží. Od úterý do neděle vás na tomto místě ohromí vůně čerstvého ovoce, zeleniny a také květin.

Pokud jste stále v blízkosti Starého města, pak se nezapomeňte zastavit u architektonického skvostu zvaného Palais de Justice. Ve dne tu potkáte ustarané právníky, ale také radující se novomanžele. Večer vás pobaví přeplněné ulice lidmi, kteří se nechávají v barech unášet nočním životem.

Nezapomeňte také vzdát hold francouzským vojákům u památníku aux Morts, který je zasazen do kamene a nachází se v těsné blízkosti Castle Hill, z jehož vrcholu máte nádherný výhled na celé město. Dostanete se sem hned několika způsoby. Jedním z nich je zdarma výtah, který najdete na Rue des Ponchettes.

A to zdaleka není vše, co se dá obdivovat v Nice. Bazilika Notre-Dame de Nice je ve srovnání s pařížskou katedrálou o hodně menší, ale i tak díky své gotické architektuře, barevným sklům a reliéfu, stojí za návštěvu. Kousek Ruska ve Francii? I to je možné. V Nice leží ruská pravoslavná katedrála Saint-Nicolas, kterou nechala vystavět manželka cara Nikolaje Alexandroviče, který zde v roce 1865 zemřel. Pokud vám po prohlídce památek vyhládne, pak se zastavte na svačinu u Chez Theresa. Právě zde se prodává místní specialita – socca (cizrnové chlebové placky pečené v peci na dřevo). Kromě tenoučkých placek můžete také ochutnat pissaladière (mini cibulové quiche s olivami a sardinkami) nebo pan-bagnat (závitky plněné tuňákem, olivami, salátem, vejcem, a dochucené olivovým olejem).

Koupit jízdenku: Nice

Janov – rybářská vesnice s architektonickými skvosty

S Eurolines nově až na pláže Azurového pobřeží!
Rybářská vesnice nebo architektonický poklad?
Foto: Dollarphotoclub

Renesanční a barokní paláce lákají každoročně davy turistů do starobylé rybářské vesnice jménem Janov. Užít si výhled na Janov s mořem v dáli můžete z místa zvaného Spianata Castelletto, kde denně potkáte svatebčany, kteří si právě zde pořizují svatební fotografie. Palazzi dei Rolli je soubor paláců, které v současné době slouží jako galerie s unikátními sbírkami umění z renesanční a barokní éry.

Až 42 paláců, vystavěných v období mezi 16. a 18. stoletím, je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Projít se nejextravagantnější částí Janova můžete v obytné čtvrti Via Garibaldi. Svou procházku započněte na náměstí Fontane Marose a jděte směrem k náměstí Piazza della Meridiana. Chcete-li si užít trochu kultury, tak zkuste své štěstí a jděte se pobavit na koncerty a divadelní představení, která se pravidelně konají na nádvoří Palazzo Rosso a v zahradách Palazzo Doria Tursi.

Pokud budete mít trochu času nazbyt, pak hledejte dům číslo 4, kde se v prvním poschodí nachází zlatá galerie s honosnými freskami a ornamenty. Kam se vydat, když vás chytne nákupní horečka? Pak si dobře zapamatujete název nákupní čtvrti Via XX September. Ideální dobou pro nákupy je pozdní zimní období, kdy probíhají slevy a výprodeje. Ti, co už jednou v tomto italském přístavu byli, tvrdí, že by byl hřích odjet domů bez ochutnávky klasických pochoutek – pesto, trofiette, farinata a minestrone. Ty najdete téměř na každém rohu.

Koupit jízdenku: Janov

Savona - třetí největší přístav Ligurie

Již z dálky poutá svou typickou věží Leona Pancalda, která je věnována památce námořníků,                                                                                   kteří v čele s Magellanem obepluli svět.

Foto: AdobeStock

Savona není jen významný přístav, ale také městečko s azurovými plážemi, čistým mořem a vysokou úrovní služeb, za což v posledních letech obdržela několik ocenění Modrá vlajka. Historií je Savona přímo nabitá, pochází odsud římský papež Sixtus VI, který dal podnět ke stavbě a výzdobě sixtinské kaple. A tak má Savona dokonce svou vlastní sixtinskou kapli, vystavěnou rovněž na počest Sixta IV., která dnes platí za jedno z největších místních turistických lákadel.

Až si dosyta užijete přímořskou krásu, zajděte ochutnat v Savoně velmi typický chinotto, druh nahořklého perlivého aperitivu. A co v Savoně nezmeškat? Určitě slavnost Posa a mare dei lumii! – blízké okolní moře je osvětleno plovoucími světly a ze břehu se odpaluje ohňostroj.

Koupit jízdenku: Savona

 

Miláno – Piazza del Duomo a aperitivo

S Eurolines nově až na pláže Azurového pobřeží!
Nejlepší pizza se podává v Itálii.
Foto: Shutterstock.com

Nechcete-li se dopustit životní chyby, pak návštěvu Milána začnete na místě zvaném Piazza del Duomo. Právě zde stojí dominanta města, gotická katedrála Duomo, kterou hlídá socha Vittoria Emanuela II., sjednotitele a zakladatele Itálie. Nemusíte být zrovna milovníky architektury, a i tak vás jedna z největších katedrál na světě, jejíž stavba trvala 500 let, chytne za srdce.

Katedrálu zdobí 135 věžiček a více než 3 000 soch. Nedaleko náměstí se nachází nákupní pasáž Galerie Viktora Emanuela II., kde sídlí luxusní značky, jakými je Prada nebo Louis Vuitton. Traduje se také, že pokud si v pasáži stoupnete na podobiznu býka (konkrétně na jeho přirození), pravou patou se otočíte o 180°, stane se z vás dítě štěstěny.

Do renesančního kostela Santa Maria delle Grazia míří v Miláně davy turistů, aby spatřily světově proslulou fresku Poslední večeře od Leonarda da Vinciho. Pokud chcete proniknout do da Vinciho tvorby daleko hlouběji, pak se vydejte do Muzea vědy a techniky. Mnoho pánů, ale i dam, zná slavný fotbalový klub AC Milán, jehož stadion, kam se vejde až 80 000 fanoušků, si můžete za 17 euro prohlédnout i s výkladem průvodce. Každý večer od 18:00 do 21:00 hodin si místní vychutnávají předkrmy zvané aperitivo, kde můžete jíst, co hrdlo ráčí, ať už je to salám, šunka, sýry, pizza, těstoviny nebo olivy.

Koupit jízdenku: Miláno

Lugano – jezero v centru finančního dění

Švýcarské město Lugano se nachází na severní straně Luganského jezera, které obklopují Alpy. Využijte příznivého počasí a vydejte se na lodích hledat jezerní příšery nebo si vychutnejte procházku na souši. Nebojíte se výšek? Pak si vyjeďte lanovkou na vrchol hor Monte San Salvatore a Monte Bre a užijte si krásný panoramatický výhled na jezero, řeky, hory a červené střechy domů. Z Monte Bre si můžete udělat procházku dolů do typicky ticinské vesničky Bre. Třetí švýcarské nejdůležitější finanční, konferenční, bankovní a obchodní centrum je oblíbenou turistickou destinací, a to zejména na jaře, kdy je město provoněné kvetoucími kaméliemi.

Za uměním se vydejte do muzea Cantonale d'Arte, kde najdete díla, která vytvořili Klee, Jawlensky, Renoir i Degas. Piazza della Riforma je centrem města a nabízí mnoho variant k prozkoumání. Ať už jsou to restaurace nabízející výbornou ticinskou kuchyni, radnici Pa-lazzo Civico nebo koncerty, které se zde často pořádají. Pokud chcete objevovat tajemství luganských katedrál a kostelů, pak jděte rovnou do těch nejvýznamnějších, jakými jsou katedrála sv. Vavřince z 15. století nebo kostel Santa Maria degli Angioli, ukrývající poklad v podobě fresky utrpení a ukřižování z 16. století, kterou vytvořil Bernardino Luini.

Koupit jízdenku: Lugano

Řezno (Regensburg) – město na Dunaji

S Eurolines nově až na pláže Azurového pobřeží!
Řezno, to je Bavorsko. Foto: Dollarphotoclub

Řezno, to je Bavorsko. Ať už si vyjedete na lodích po Dunaji, vypijete pivo jako křen, nebo navštívíte kostely a domy starých šlechtických rodů ze 13. a 14. století. Katedrála sv. Petra (Dom St. Peter) tvoří díky svým věžím, které jsou vidět už z dálky, orientační bod města. Ukrývá křížovou chodbu, která kdysi sloužila jako pohřební místo.

Dnes se na tomto místě můžete zaposlouchat do zpěvu nejstaršího chlapeckého sboru na světě – Domspatzen. Druhou nejnavštěvovanější sakrální budovou je Stará kaple (Alte Kapelle), kde je možné obdivovat „Varhany papeže Benedikta“. Samotný papež Benedikt XVI. je v roce 2006 posvětil a tím se staly jediným posvěceným hudebním nástrojem.

Ač tyto kostely obdivují davy turistů, symbolem města je jiná stavba, a to Kamenný most, díky kterému se z Řezna stalo středověké obchodní centrum. Most spojuje městskou část Stadtamhof se Starým Městem. V jakém luxusu si žil knížecí rod Thurn-Taxisů? To zjistíte, pokud se vydáte směrem k zámku, který nese jejich jméno.

Koupit jízdenku: Řezno

Více informací o nových destinacích:

www.nicetourisme.com (angličtina)

www.visitgenoa.it (angličtina)

www.turismo.milano.it (angličtina)

www. luganotourism.ch (angličtina)

www.regensburg.de (čeština)