Tipy na cestování po Evropě 2015 | Eurolines.cz - Vaše spojení Evropou

Tipy na cestování po Evropě 2015

Jako v bavlnce můžete cestovat po Evropě - autobusem. Cestování autobusem už totiž dávno není nepříjemné. Právě naopak. Autobusy Eurolines jsou komfortní a vybavené novinkami. Na své si přijdou jak manažeři, tak rodina s dětmi nebo třeba cyklisti! 

 

TREND 1 - nevídaně pohodlné autobusy

do Evropy autobusemV autobusech Business Class mají cestující maximální pohodlí – polohovatelná sedadla s bezpečnostními pásy a rozšířeným prostorem na nohy (dokonce i s větším odstupem od souseda!), WiFi připojení zdarma v ČR i v zahraničí, zásuvky 230 V, výsuvné stolky pro pohodlnější práci s notebookem, zdarma pak denní tisk, časopisy, lahvičku vody a 2 cestovní zavazadla.

TIP pro vás: Autobusy Business Class můžete cestovat z Prahy do Brna, Bratislavy, Budapešti, Berlína, Drážďan, Mnichova nebo Kodaně.

 

TREND 2 – cestujte s dětmi

Přemýšlíte, jakým dárkem potěšit své dítě za hezké vysvědčení? Vezměte je do krásných evropských zoologických zahrad, které nabízejí spoustu netradičních atrakcí! Vaše děti jsou na cestách v bezpečí: na palubách vybraných autobusů máte k dispozici speciální dětské autosedačky. Jsou prvními sedačkami na trhu, které byly speciálně vyvinuty pro autobusy a jsou v souladu s evropskými pravidly pro bezpečnou přepravu dětí.

TIP pro vás: Navštivte i s dětmi překrásné zoo ve Vídni, Berlíně, Brně, Budapešti, Drážďanech, Mnichově či Kodani.

 

TREND 3 - autobusem až k vyhlášeným cyklostezkám

Je to jednoduché: sbalíte kolo, nezbytnou výbavu a jedete. Žádné starosti s dopravou. Autobusy Eurolines vás do blízkosti vyhlášených evropských cyklostezek převezou i s kolem!

Trendem je nakupování jednosměrných jízdenek, kdy cyklisté jedou jednu cestu autobusem, druhou na kole. Kolo se přepravuje na některých linkách jako druhé zavazadlo zdarma (nutno složit a uložit do textilního obalu s max. povolenými rozměry), na spoji Praha – Drážďany – Berlín - Kodaň nebo Praha – Mnichov pak na speciálních závěsech za poplatek. 

TIP pro vás: Vydejte se po cyklostezkách Německa nebo Francie. Cyklostezky tady lemuje krásná příroda a vy projíždíte historickými městečky i živými metropolemi. 

 

TREND 4 – Evropa na otočku

autobusem po EvropěSnaha ušetřit se začíná projevovat i v cestování a jedním z největších trendů současnosti se tak stává projíždět evropskými metropolemi tzv. na otočku! Ráno tam, večer zpět, žádné další výdaje za ubytování. Frekvence spojení a časová poloha jednotlivých příjezdů a odjezdů se tak přizpůsobují požadavkům cestujících, kteří ne vždy chtějí trávit večery v hotelu a dají raději přednost byť pozdějšímu příjezdu, ale s noclehem doma.

TIP pro vás: Na otočku můžete cestovat do blízkých měst (ráno tam a večer zpět) – např. do Drážďan, Vídně, Berlína či Mnichova. Nebo přes noc - např. do Amsterdamu, Kodaně, Londýna, Paříže či Záhřebu.

 

TREND 5 - cestujte po Evropě s mobilní jízdenkou

Na vybraných autobusových linkách Eurolines můžete cestovat s mobilní jízdenkou M-ticket. Tu zakoupíte nejméně dvě hodiny před odjezdem prostřednictvím mobilu či na www.eurolines.cz. Platbu provedete platební kartou na internetu a obratem obdržíte do telefonu či tabletu mobilní jízdenku formou sms zprávy s unikátním bezpečnostním kódem.

TIP pro vás: Jízdenku netisknete, jen se při nástupu do autobusu prokážete sms zprávou řidiči. Ten zkontroluje správnost a jedete.