Výhodné nákupy v Berlíně | Eurolines.cz - Vaše spojení Evropou

Výhodné nákupy v Berlíně

Chcete si za hubičku vybavit šatník, vydesignovat si byt nebo zkrátka jen zažít tu pravou nákupní horečku? Vydejte se do Berlína, kde jsou velké slevy v nepřeberném množství obchodních domů. Poradíme vám, kde dobře nakoupíte.

Výhodné nákupy v Berlíně - vydejte se na velké výprodeje!
Nekonečné možnosti pro nakupování v Berlíně,
FOTO: Deutsche Zentrale für Tourismus,
Rothenburg Tourismus Service, Frank Respondek

O Berlínu se ne nadarmo říká, že je výkladní skříní Německa. Obzvláště vybavená je v lednu, po Třech králích, kdy tady mají dokonce pro období slev název WSV – Winterschlussverkauf, což znamená konečný zimní výprodej. Slevy jsou natolik zajímavé a Berlín nabízí takové množství obchodních domů, zajímavých obchůdků a bleších trhů, že sem míří mnohem více Čechů než v jiném ročním období. Autobusy Eurolines vás sem zavezou i tzv. na otočku, kdy ráno jedete tam a večer zpět. A kam se tedy v Berlíně vydat na výhodné nákupy? To vám prozradíme v tomto článku, a pokud vám to nebude stačit, pak se "mrkněte" na průvodce Berlínem

Megalomanský KaDeWe 

Je to zkratka pro Kaufhaus des Westens (Obchodní dům Západu) a je to nejznámější německý obchodní dům a druhý největší v Evropě. Stojí na Tauentzienstrasse  a vyplatí se vyčlenit si na něj několik hodin. Najdete zde sedm pater věnovaných vždy jinému sortimentu zboží – oblečení, boty, parfémy… a jedno podlaží je vyhrazeno potravinám, kde nechybí desítky stánků s pochutinami.

Moderní nákupní centrum Arkády 

Stojí na náměstí Potsdamer Platz a dobře tady nakoupí všichni, kdo mají rádi běžné značky jako H&M, Mango nebo Zara. A taky se tu dobře najíte.

Klasická nákupní galerie U Alexe 

Stojí na Alexanderplatz a najdete tady na 180 obchodů překypujících zbožím za zlomkové ceny, to vše v budově ve stylu art deco.

Luxusní Galeries Lafayette

Právě tady nakoupíte unikátní kousky módních návrhářů, ale nemusíte tady nutně utrácet (i při slevách se pořád jedná o astronomické ceny), stačí zažít atmosféru jednoho z architektonicky nejvyvedenějších obchodních domů a zdarma získáte přehled o tom, co v módě právě letí.

Kultovní bleší trh Flohmarkt 

Není to sice nákupní dům, ale vynechat ho nelze. Najdete ho v Mauerparku a jeho nabídka nadchne všechny, kdo si oblíbili styl retro či vintage a taky si můžete dovybavit byt nejrůznějšími předměty ze 70. a 80. let.

Vyplatí se vědět:

  • Za nákupy do Berlína nevyrážejte v neděli, to má většina obchodů zavřeno.
  • Největším nákupním dnem je sobota, pokud netoužíte po davech, té se rovněž vyhněte.
  • S kreditkou si nevystačíte. Mnoho menších obchůdků akceptuje pouze německou EC kartu či hotovost.

Koupit jízdenku:  Berlín